• تمامی دسته ها
  • نام کتاب
کتاب برای نابینایان
23
آبان
1396

کتاب برای نابینایان

  • تعداد بازدید :: 892
  • منبع خبر :: خبر گزاری مهر
  • تاریخ درج :: 1396/08/23

جشنواره تولید کتاب های صوتی در همه این سالها بی سر و صداتر از چیزی که ما فکر می کنیم به کار خودش ادامه داده است تا جایی که امسال چهارمین دوره این جشنواره در حال برگزاری است. سردبیر روزنامه ایران سپید درباره دسترسی نابینایان به منابع اطلاعاتی و کتابی عنوان کرد: با تمام تحولاتی که در سال‌های اخیر در حوزه کتاب و کتابخوانی رخ داده است، نابینایان به منابع اطلاعاتی دسترسی کمتری دارند. علت این امر را باید در هزینه‌بر بودن کتاب‌های گویا و بریل دانست.

اتفاقی که قرار است بیافتد این است که  از  همه مردم در اقصی نقاط مختلف دعوت کند تا کتاب های دور و برشان را کمی با صدای بلند بخوانند. اتفاقی که آقای آذری دبیر این جشنواره درباره ایده شکل گیری آن این طور می گوید:«نکته ای که در کتابخانه های عمومی وجود دارد این است که این کتابخانه ها باید برای افراد خاص خودشان امکانات خاص در نظر بگیرند. نابینایان هم جزو اعضای خاص هستند.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.